Українська армія є набагато сильнішою і краще підготовленою, ніж у 2014, коли Росія розпочала агресію проти України. Про це йдеться у спільній заяві міністра оборони та головнокомандувача збройних сил України.
«Тоді багато хто психологічно не був готовий чинити опір тому, з ким вчора сидів за одним столом. Зараз ситуація зовсім інша, — цитує міноборони очільника відомства Олексія Резнікова. — Кремлі це точно знають, і це важливий елемент стримування».
За його словами, нині Україна має найпотужнішу армію за останні 15 років.
«Іловайськ, Дебальцеве залишили шрами на її серці, але загартували волю. Героїчна оборона Донецького і Луганського аеропортів, щоденний захист десятків населених пунктів — від Станиці Луганської до Широкиного — зробили бойовий дух незламним, — каже міністр і запевняє:
Кожен, хто бодай один раз дивився в очі нашим воїнам, впевнений — повторення 2014 не буде, агресору не взяти ані Київ, ані Одесу, ані Харків, ані будь-яке інше місто».
Зустріти ворога «не з квітами»
«420 тисяч українських воїнів і кожен без винятку командир уже дивилися в очі смерті. Ми не віддамо ні клаптика Української землі!», — заявив головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний.
Він також повідомив, що українські вояки постійно вдосконалюють «свої оборонні спроможності, злагодженість підрозділів та військову майстерність», — наприклад, як зараз під час навчань «Заметіль-2022». Крім того, за словами Валерія Залужного, вже створені «бойові порядки і встигли у стислі терміни розгорнути Сили тероборони та озброїли їх ПТРК і ПЗРК».
«Ми посилили оборону Києва. Ми пройшли війну і належну підготовку. Відтак, готові зустріти ворогів, і не з квітами, а зі Стінгерами, Джавелінами та NLAW. Welcome to hell!» — каже головнокомандувач.
А міністр оборони нагадує не лише про дипломатичну, але й про військову підтримку від західних партнерів України:
«Протягом місяця від різних країн отримано майже 2000 тон сучасного озброєння, боєприпасів і засобів бронезахисту. Наші воїни вже пройшли навчання і готові застосовувати весь арсенал засобів».
Передбачити неможливо, готуватися — можна
Міністр оборони України зазначає, що «оголошення» про вторгнення Росії в Україні чують вже не вперше за останні пів року, і їх «варто сприймати їх як додатковий спосіб зруйнувати наміри ворога».
Він вважає, що багато країн лише зараз по-справжньому усвідомили небезпеку дій Росії, і тому емоційно реагують на те, через що Україна пройшла вже 8 років тому.
І, хоча дії Кремля не може передбачити ніхто, але в Україні розглядають і готуються до багатьох варіантів розвитку подій.
«Ніхто не може зазирнути у голову очільникам Кремля і напевно сказати, якими конкретно можуть бути дії. Але абсолютно ВСІ сценарії розвитку ми прораховуємо і готові до них», — твердить міністр оборони, підкреслюючи, що і Україна ні на кого не збирається нападати:
«Ми плануємо йти політико-дипломатичним шляхом. Я вам більше скажу — саме дипломатичним і мирним шляхом додому повернуться і Донеччина з Луганщиною, і Крим із Севастополем!»
А до цього у міністерстві оборони радять українцям зберігати спокій.
«Саме спокій зараз — головна зброя, яка може забезпечити нам надійний фундамент для оборони, — кже Олексій Резніков. — Продовжувати звичайне життя, працювати — це забезпечувати нормальну економічну діяльність, а отже і можливість Збройних Сил захищати країну так і стільки, як і скільки потрібно».
https://www.youtube.com/embed/7e12CqaC3yc?feature=oembed
