Під час удару по антонівському мосту загинули російські пропагандисти
Загиблими «цивільними особами», як це представили російські ЗМІ, виявились працівники окупаційної адміністрації, які працювали на пропагандистському каналі «Таврія». Внаслідок удару по Антонівському мосту пізно ввечері 20 жовтня загинув журналіст «Таврії» Олег Клоков, який раніше працював на Russia Today. Усього числяться загиблими четверо людей, дев’ятеро поранених. Про це повідомила заступник «гауляйтера» Херсона Катерина Губарєва.

Раніше російські ЗМІ поширили інформацію, що внаслідок 12 ударів з РСЗВ по Антонівському мосту в окупованому Херсоні загинули «багато цивільних осіб, включаючи дітей».

Нагадаємо, окупанти під виглядом евакуації проводять із Херсона депортацію та готують провокації з використанням цивільного населення у якості «живого щита».
Російський пропагандист Олег Клоков, який загинув вночі на переправі біля Антонівського мосту, був кадровим спіробітником російських спецслужб.
Про це пише керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у своєму Facebook.
«Клоков — один із топ-пропагандистів росії. І не з тих, хто світиться у кадрі — а той, хто організовує (більше ніт) процеси, т.зв ляльковод. Він дійсно, як пишуть рос.пропагандисти, працював на “москва 24”, “першому каналі” та Russia Today.
Але не пишуть, що Клоков — кадровий співробітник рос.спецслужб», — зазначив він.
Соловей повідомив, що Клоков навчався в Харківському авіаційному училищі, але не закінчив його. Потім навчався у Військовому університеті в Москві, де вивчав польську і арабську мови. Він пройшов 1 і 2 Чеченські війни в спецназі (скоріш за все ГРУ), казав, що зв’язківцем.
«Після цього почалась його кар’єра на ТБ. Саме як співробітник «Первого канала» в 2004 році під час Помаранчевої революції Клоков працював в Києві — як продюсер (відповідав фактично за розміщення та фінансування 13 (!) знімальних груп російського телеканалу). Причому їх завдання було не стільки видавати сюжети в ефір, скільки забезпечити 24/7 онлайн трансляцію подій з Києва (тоді інтернет трансляції не були розвинуті). Для цього він орендував номера/квартири на Майдані Незалежності, Хрещатику, біля Верховної Ради і інших важливих місцях і «гнали картинку» на Москву. Цікаво, що в Києві Клоков працював під підробними документами: тут його знали як «Мішу»», — розповів Соловей.
За його інформацією, Клоков навіть намагався працювати на телеканалі ІНТЕР. Він кілька разів приїздив на співбесіди, але щось не виходило.
«І ось він з’являється в Херсоні, щоб робити пропагандистський телеканал “таврія” — пишуть «добровільно». Брехня: це ніяка це не журналістика, а Клоков міг з’явитись в Херсоні тільки за наказом воєнного командування. Тим більше: що він робив на переправі вночі з військовими?! На прикладі Клокова можна переконатись: спецслужби рф контролюють медіасферу росії і в мирний, і тим більше у військовий час (більшість воєнкорів є співробітниками спецслужб). А тому всі вони мають нести таку ж відповідальність, які і ті хто бігає з автоматом/кулеметом по території України. Земля скловатою!», — резюмував Соловей.
